Meddix View

MEDDIX VIEW RADYOLOJİ FİLM OKUMA İSTASYONU MEDDIX-VIEW YENİ BİR SEVİYEYE ULAŞMANIZA YARDIMCI OLUYOR
Çoğunlukla görüntüleme çalışmalarını okumak zorunda kalan bütün doktorlar için en önemli konu uygun görüntüleme istasyonunu seçmektir.
Mükemmel okuma istasyonunun kullanıcıya dost olması ve iyi bir performans sağlaması gerekmektedir.
Bu itibarla meddix-VIEW radyologlar için radyologlar tarafından tasarlanmış olan kullanımı kolay bir okuma istasyonu niteliğindedir.
Yazılım programı üç farklı versiyon halinde mevcut olup, bunlar; BASIC, PRO ve RAD/pro’dur. BASIC versiyonu örneğin ortopedik cerrahlar, kiropraktorlar, veterinerler ve dâhiliye uzmanları gibi bütün doktorlar için geliştirilmişken meddix-VIEW RAD radyoloji gereksinimlerine yönelik olarak optimize edilmiştir.
Özel yazılım programı tasarımı nedeniyle meddix-VIEW çok hızlıdır.
Hem düğmeleri seçmek suretiyle ve menü unsurlarını belirlemek ve hem de kısa yolları kullanmak suretiyle kolayca bütün imaj işleme araçlarına erişebilirsiniz.
Otomatik bir kaydırma fonksiyonu herhangi bir kullanıcı müdahalesine gerek kalmaksızın ekran üzerindeki görüntüleme çalışmalarını düzenlemektedir.
Sistem içerisinde bulunan konfıgüre edilebilir bir araç çubuğu görüntüleri işlemek için ihtiyaç duyduğunuz araçları kolayca seçmenize olanak sağlamaktadır.
Sadece kendi fabrika ayarı doğrultusunda yapılan araç çubuğunuzda en ilgili butonları ayarlıyorsunuz.
PRO versiyonunda ayrıca bir Asma Protokol aracı mevcut bulunmakta olup bu araç asma protokollerinin bireysel istekler doğrultusunda ayarlanmasına olanak sağlamaktadır.
Bunun bir sonucu olarak çalışmalar ve görüntüler okumak istediğinizde otomatik olarak yüklenebilmektedir.
Asma protokol sekansları aynı çalışmayı ekranda görüntülemenin farklı yolları arasındaki ihtimale yönelik olarak size fırsatlar sağlamakta olup buda modaliteye uygun araç çubuklarının ayarlanmasına imkân tanımaktadır.
Meddix-GRAFIX donanım grafik hızlandırıcısının olduğu bir sistemde meddix-VIEW PRO yüksek performanslı çift monitör sistemlerinde 5 MP’ye kadar ekran çözünürlüğünü yönetebilmektedir. meddix-VIEW PRO aynı zamanda dünyanın ilk tam 12 bit imaj-görüntü işleme çözümüdür.
İnceleyen kişi İMAJ ekranlarını kullandığında 4096 gölgeye kadar olmak üzere tam gölge derinliğinde imajları görüntüleyebilmektedir. meddix-VIEW sanal olarak entegre edilebilmekte ve bu sistem bugün pazarda mevcut olan herhangi bir RIS, EMR veya HİS sistemiyle birlikte entegre olarak uygulanabilmektedir.
3D işleme amacıyla düzgün bir şekilde entegre edilen modüller, nükleer tıp, ortopedik çalışmalar, görüntü birleştirme ve daha fazla ekipmana özgü olan okuyucular için gereksinim duyulan araçlar söz konusudur. meddix-VIEW güçlü bir okuma istasyonu olup faydalı olan çok sayıda ilave özelliği içermektedir.
meddix-VIEW sadece raporları okumak için kullanılmamakta, aynı zamanda temel olarak yapılandırılmış bir modül anlayışı içerisinde tasarlanmış olması nedeniyle sizin kendi yapılandırmış olduğunuz raporları oluşturmanız, düzenlemeniz, kaydetmeniz ve göndermenize olanak sağlamaktadır.
Aynı zamanda görüntüleme verilerini ve raporları CDTere, DVD Tere veya flaş belleklere kaydetmek ve yazdırmak ve Windows lazer yazıcılarından veya DICOM medikal görüntüleyicilerinden yazılı çıktı almak, herhangi bir çalışmayı bir meslektaşınıza elektronik bir posta olarak göstermek (hatta diyagnostik-teşhise ait bir kalitede bile) veya taranmış olan dokümanları bir çalışmaya eklemek mümkündür.
meddix-VIEW aynı zamanda tarayıcılardan, rehberlerden ve portatif araç ortamlardan görüntüleri alarak aynı zamanda bir görüntü edinim istasyonu olarak da işlev görmekte olup buna PRO versiyonunda sunulan hasta uzlaştırma opsiyonlan da dâhil bulunmaktadır.
meddix-VIEW aynı zamanda manüel bir radyolojik ortam yakma istasyonu olarak veya daha ziyade meddix-ROBOT ile bağlantılı olarak yarı otomatik bir şekilde kullanılabilmektedir.
Bu sistem tele radyoloji amaçlarına yönelik olarak uygundur. Kriptolanmış-şifrelenmiş olan DICOM elektronik posta sistemi bunu mümkün kılmaktadır: dünyanın neresinde olursa olsun bir meslektaşınıza sadece iki defa fareyi tıklayarak ikinci bir opsiyonu sorun! İşte bu yeni teknoloji meslektaşlar arasında elektronik posta yoluyla verilerin ve bilgilerin hızlı ve kolay bir şekilde gönderilmesine olanak sağlamaktadır.
Ayrıca görüntü verilerinizi JPEG dosyalan olarak göndermeniz amacıyla e-posta özelliklerini kullanabilirsiniz.
Elbette ki meddix-VIEW aynı zamanda örneğin DICOM, IHE, CE ve FDA 510(k) gibi yürürlükte bulunan bütün standartlarla da uyumludur.
Uygulama imalatçısı ne olursa olsun piyasada bulunan sanal olarak hemen hemen bütün medikal görüntüleme DICOM cihazlarıyla uyumludur. meddix-VIEW dünyada Alman Radyoloji Toplumundan DICOM-CD sertifikasını almış olan ilk görüntüleyici unvanını taşımaktadır.
Bu meddix-VIEW ile oluşturulan portatif ortamın DICOM ortamına yönelik gereksinimlere uymasını garanti etmekte olup ayrıca bu özellikle minimum gereksinimlere uyan herhangi bir kompüterde uygun bir şekilde kullanılabilmektedir.
Görüntü enformasyon sistemlerindeki yoğun testlerle kombine edilen yazılım programına uygulanan sürekli iyileştirmeler ile kalite güvencesi laboratuarları meddix-VIEW’in son derece yüksek düzeydeki istikrarını sürekli olarak garanti etmektedir.
Ayrıca düşük bakım maliyetleri de yatırımınızı hızla amorti etmektedir.
Dünyanın her yerinde imalatçı tarafından eğitilen hizmet mühendisleri şebekesi bir saat içerisinde okuma çözümünün çalışmasını garanti etmektedir.